456
710124

FLASKOR, ett par, sannolikt av Ivan Katorsky, S:t Petersburg 1899-1908.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Glas med silverinfattning, invändigt förgyllda. Dekor av nejlikor i relief, svängt grenliknande handtag. Höjd 15 cm.

Glaset med nagg.