470
715807

RING med miniatyrporträtt troligen föreställande Johan Henrik Scheffel (1690-1781). Hans krets.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

1700-talets andra hälft. Miniatyren skyddad av en skiva i bergkristall. Storlek 21/66. 14K guld.

Slitage på bergkristallen samt miniatyren.