537
726171

HÄNGE/BROSCH med emalj, rubiner rosenslipade diamanter samt troligen äkta pärlor.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
926 - 1 110 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Möjligen Indisk. Troligen 1800-tal. 18K guld.

Del av metallen sprucken, slitage/bortfall på emalj, tennlödningar, broschdel senare.