600
727228

RING med blandslipad safir och briljantslipade diamanter.

Utropspris
24 000 - 26 000 SEK
2 280 - 2 470 EUR
2 610 - 2 820 USD
Klubbat pris

Safir ca 10,10 ct. Diamanter, totalt ca 1,15 ct. Kaplans, 2013, 18K vitguld. Storlek ca 18/57. Totalvikt ca 8 g.

Safir lös i sin fattning. Bruksslitage, mindre repor.