621
690995

RING med gammalslipade diamanter, totalt ca 3.90 ct. Tillverkad av C F Carlman, Stockholm, 1940.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 360 - 5 230 EUR
4 560 - 5 470 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Mittsten ca 1.60 ct, de två mindre diamanterna, ca 1.15 ct/st. Kvalitet ca H-J/VS-SI. Storlek 18.5/58. Platina.

Bruksslitage, en klo skadad, mindre nagg samt naturaler.