Madeleine Pyk – en samling F769
633
655549

RING med gammalslipad diamant.

Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
6 650 - 7 600 EUR
7 630 - 8 720 USD
Klubbat pris

Diamant, ca 1.80 ct, kvalitet ca H-I/SI2-P1. E Johansson, Sala, 1978, 18K vitguld. Storlek 19.5/61. Totalvikt ca 3,7 g.

Med några extra facetter till nedre delen av diamant. Bruksslitage, mindre repor.