793
715429

VÄVD TAPET, gobelängteknik, "Gideon och ängeln", ca 291 x 154 cm, Flandern 1600-tal.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 530 - 5 300 EUR
3 680 - 5 530 USD
Klubbat pris

Polykrom framställning av Gideon och ängeln som uppenbarar sig. I fonden stad. Upp- och nedtill bård med blommor och frukter.

Reducerad. Något slitage och smutsig, smärre fläckar och skador, smärre revor, lagningar. Delar av bården saknas.