825
686949

MATTA. Semiantik Kirman Figural. 225 x 141 cm.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
618 - 794 EUR
645 - 829 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Benvit botten med polykroma hjortar, fåglar, rosenträd och blomslingor. Ljusblå nisch med blommor. Mörkblå huvudbård med fåglar och blomslingor.

Något smutsig, fläckar, obetydliga lagningar. Baksidan med smärre malskador, sidorna med smärre trampveck.