839
733896

MATTA. Semiantik Teheran/Semnan. 462 x 321,5 cm.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Klubbat pris

Vinröd botten med tätt mönster av palmett- och blomslingor, shahkronor, vaser samt en stor och fyra mindre medaljonger. Bred mörkblå huvudbård med stor palmettranka.

Något smutsig, smärre fläckar, obetydliga skador och lagningar. Baksidan med smärre malskador, långsidorna med trampveck och smärre skador.