98
718606

TEMPELKLOCKA, brons. Burma, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Idiofon, klangklocka utan kläpp. Spår av rött färgpigment. Höjd 61,5 cm.

Slitage.

Compare similar in the Metropolitan Museum. Inv.no 89.4.1466.