Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
159
761727

Lars-Erik Falk

(Sverige, 1922-2018)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 170 - 1 460 EUR
1 360 - 1 700 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
Lars-Erik Falk
(Sverige, 1922-2018)

"Modulskulptur i färg B77"

Signerad Falk och daterad 1994. Lackerade aluminiumprofiler på plexibas, höjd 79 cm.

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären.