9935920 bukobject
  • 9935920 thumb
  • 9986443 thumb
767239

168. VICTOR VASARELY, "Sin Hat 33".

Signerad Vasarely. A tergo signerad Vasarely och daterad 1972/32. Nr 2761. Akryl på kartong fäst på pannå 65 x 65 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
400 000 - 600 000 SEK/43 243 - 64 864 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
1 176 336 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Äktheten av målningen har bekräftats av Pierre Vasarely. Målningen kommer inkluderas i den kommande catalogue raisonné de l'oeuvre peint de Victor Vasarely sammanställd av Fondation Vasarely, Aix-en-Provence.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Lena Rydén

Lena Rydén
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)8 32 64 33
lena.ryden@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Bli kund