189
764938

Hans Bellmer

(Frankrike, 1902-1975)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 850 - 3 320 EUR
3 260 - 3 800 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Hans Bellmer
(Frankrike, 1902-1975)

"Les Marionettes" Heinrich von Kleist

Portfölj med 11+11 färgetsningar, samtliga signerade med blyerts, exemplar no 53 (upplagan 175 exemplar), textsidor, separat svit på japan-papper, utgiven av Georges Visat, Paris 1969. Förvarade lösa i skyddsportfölj. 41,5 x 35 cm.