Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
236
727595

PORTFÖLJ, med 13 signerade och numrerade grafiska blad, 1971, "Monument a Christophe Colomb et a Marcel Duchamp",

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 900 - 4 870 EUR
4 530 - 5 660 USD
Klubbat pris

Portfölj med 13 etsningar, akvatintetsningar och litografi av: Man Ray, Alechinsky, Arman, Enrico Baj, Bellmer, Bryen, Max Ernst, Raoul Hausmann, Roberto Matta, Joan Miró, Hans Richter och Dorothéa Tanning. Utgiven och tryckt av Èditions Georges Visat, Miró tryckt av Adrien Maeght, 1971 Samtliga signerade med blyerts och numrerade XXII/XXXIV. Bladstorlek 38 x 28 cm.

Skyddsportföljen med mindre slitage och mindre defekter.

Ernst: Spies/Leppien 140.
Miro: Cramer 140.