50
724524
Bror Hjorth

"Blå Eva"

Signerad Bror Hjorth. Utförd 1943. Duk 149 x 98 cm. Totalmått inklusive av konstnären egenhändigt skuren originalram 170 x 120 cm.

Utropspris:

3 000 000 - 3 500 000 SEK

324 324 - 378 378 EUR

Klubbat pris:
2 400 000 SEK
Proveniens
Övrigt
Konstnär/formgivare
LÄS ARTIKELN
FILM