174
739358
Berndt Friberg
(1899-1981)

vaser, 5 st och skålar, 2 st, Gustavsbergs studio 1970-tal.

Signerade Friberg med studiohanden med olika årtal. Höjd 5-21,5 cm.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

1 088 - 1 306 EUR

Klubbat pris:
26 000 SEK
Tilläggslista

Följerätt utgår endast om snittpriset överstiger minimipriset (2215 kr/objekt), dvs om det klubbade priset överstiger 15.505 kr.

Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19