457
770103

DANNY LANE, bord "Estruscan table", Danny Lane Studio, London, 1993.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris

Asymmetrisk glasskiva med sandblästrad dekor, stålben, signerat på sidan, i glaset, Danny Lane -93, cirka 117 x 106, höjd 40 cm.

Nagg. Smärre repor.

Separatutställning, Röhsska Museet, Göteborg år 1994.
Bordet var med på denna utställning.

En stol,"The Etruscan Chair", finns i Röhsska Museets permanenta samling.