529
765910

MATTA. Rölakan. 294 x 250 cm. Signerad SH

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 820 - 2 270 EUR
1 900 - 2 380 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

(Svensk Hemslöjd). Sverige omkring 1940-1950. Polykrom dekor med fält med stiliserade blommor och S.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, lagning. En långsida och kortsidorna med smärre skador, senare ställvis slitna fransar.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?