535
715114

MATTA. Rölakan. 308,5 x 199 cm. Signerad C V.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Sverige omkring 1900-talets mitt. Blåmelerad botten med ett polykromt rand- och rutmönster.

Något slitage och smutsig, fläckar. En kortsida med obetydliga skador, fransar saknas.