32
793683
Andy Warhol
(1928-1987)

Plate 37, Italian Carbine, ur: "Flash - November 22, 1963"

Färgserigrafi, 1968, signerad med kulspetspenna 174/200 a tergo, tryckt av Aetna Silkscreen products, Inc., New York, utgiven av Racolin Press, inc., Briarcliff Manor. 53,3 x 53,1 cm.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

2 186 - 2 732 EUR

Klubbat pris:
22 000 SEK
Tilläggslista

Numrerade upplagan 200 exemplar/Numbered edition of 200.

Feldman II.37.