67
649283

Herb Ritts

(USA, 1952-2002)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 750 - 7 660 EUR
6 500 - 8 670 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Herb Ritts
(USA, 1952-2002)

"Woman in Sea, Hawaii", 1988.

Signerad Herb Ritts och daterad 1988 samt numrerad 12/25 a tergo. Guldtonat gelatinsilverfotografi, bildyta 60 x 50,5 cm.

Proveniens

Staley-Wise Gallery, New York.