1057
789687

CHAMPAGNEVISP med cabochonslipade safirer, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1918.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06

Sju utfällbara spröt, vardera med en avslutande safir. Utfälld längd 13.5 cm. Namngravyr Mago. 18K guld.

Slitage, namngravyr.

Proveniens

Kostymtecknaren Max Goldstein (Mago) 1925-2008.