157
792445

KALLIGRAFI, av Wang Yanxin (1953-), poem av Ouyang Xiu (1007-1072), signerad och daterad tidig sommar 2007

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
926 - 1 110 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tusch på papper, tre röda sigill. 69 x 69 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

From a Swedish collection, Stockholm, of contemporary Chinese paintings in traditional style (guohua).

Edsvik Konsthall, Sollentuna, Sweden, "China Today", 2010
Konstforum, Norrköping, 2011.