164
786055

FIGURINER, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Föreställande Guanyin med vas respektive gosse. glaserade i färgerna grönt, gult och aubergine. Höjd 19 cm.

Nagg.

Proveniens

Purchased at Marchant & Son, London.