203
785090

FLASKA med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
9 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Droppformad med dekor i guld mot s.k. "powder blue" bakgrund. Höjd 28,5 cm.

Ifyllda nagg, lagad hals.

Proveniens

Purschased at Antik dealer Peter André, Västerlånggatan 29, Stockholm.