225
779585

TALLRIKAR, 17 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-1795).

Utropspris
12 000 - 14 000 SEK
1 050 - 1 220 EUR
1 100 - 1 280 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av sju djupa tallrikar och tio mattallrikar. Dekor i famille rose färger av blommor. Diameter 23,5 cm.

En med lagning, sprickor. Små nagg.