Madeleine Pyk – en samling F769
228
786811

BOJAN med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av granatäpplen samt fågel och fjärilar. Höjd 23 cm.

Små mynningsnagg. Locket lagat.

Tilläggslista

Fritting to rim, one chips to rim. Cover repaired. Otherwise good.