Madeleine Pyk – en samling F769
242
787560

SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Fyrpassformad med dekor i emaljfärgen blått och guld. Centralt landskapsmotiv med slott i förgrunden. Mått 24x24x12 cm.

Förgyllningen med slitage.