245
758364

TUPP, porslin. Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Vitglaserad tupp stående på brunglaserad klippformation. Höjd 30 cm.

Nagg, lagad.

Proveniens

From the Collection of Dr Sture Larsson.