265
775599

GOLVVASER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med dekor i famille rosefärger av stridande soldater, andra sidan med kejsaren inför sitt hov. Höjd 45,5 cm.

Fotringsnagg.