274
766202

PRAKTFAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av växter och bär, centralt motiv av månskära samt med inskription. Diameter 47 cm.

Slitage.

Proveniens

Mohammed Hanif, son of Mohammed written within a Crescent.

From the Collection of Dr Sture Larsson.