316
750489

FAT, ett par, porslin. Mingdynastin, Tianqi (1621-1627).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av tranor och tallar. Diameter 15,7 cm.

Nagg.

Proveniens

From the Collection of Wivi-Anne Weiberg.