380
737469

ALEGLAS, ett par. 1700-tal, troligen England.

Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
177 - 353 EUR
184 - 368 USD
Klubbat pris
1 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med latticinospiral i benen, graverad dekor av adlig krona med monogrammet DVP och ADW samt med årtalet 1793. Frånsidan med två turturduvor och ett flammande hjärta. Höjd 15 cm.

Spricka, nagg.

Proveniens

From the collection of Carl Ulrik Palm (1864-1954).