Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
386
757828

Rörstrand

(Sverige, Grundat 1726)
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
487 - 585 EUR
566 - 680 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
Rörstrand
(Sverige, Grundat 1726)

TERRIN, fajans. Rörstrand, 1700-tal, daterad 25/7 (17)51.

Hänklar i form av delfiner, dekor i starkeldsblått av blomrankor. Diameter 26 cm.

Lagad.

Formgivare