386
757828

Rörstrand

(Sverige)
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
Rörstrand
(Sverige)

TERRIN, fajans. Rörstrand, 1700-tal, daterad 25/7 (17)51.

Hänklar i form av delfiner, dekor i starkeldsblått av blomrankor. Diameter 26 cm.

Lagad.

Formgivare