788709

GRÖN TARA, förgylld kopparlegering. Tibet, 1500-tal eller tidigare.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 820 - 3 760 USD
Klubbat pris
25 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Krönt gudom sittande på dubbel lotustron med händerna i varada mudra respektive kartari mudra. Ett ben vilandes, det andra på en lotuskvist. Heigth 8,5 cm.

Saknar bottenplatta. Slitage.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?