425
730921

VÄVD TAPET. Gobelängteknik. Verdure. 270 x 185 cm. Flandern omkring 1700.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Polykromt landskap med fågel, träd och blommor. I fonden fästning. Bård med stor akantusranka. Fodrad.

Något avkortad. Något slitage, obetydliga fläckar, smärre kompletteringar, lagningar, smärre skador och bristningar.