435
742918

MATTA. Antik silke Heris. 177 x 146 cm.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Benvit botten med en stor terrakottafärgad nisch, kolonner, vas och polykroma mytologiska djur. Benvit huvudbård med blomranka.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, många revor, smärre lagningar, ställvis skör. Skadade sidor.