453
798968

MATTA. Semiantik Keshan s.k. Motachem. 211 x 136,5 cm.

Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
1 900 - 2 090 EUR
2 170 - 2 390 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Benvit botten med polykroma palats- och landskapsscener med historiska och mytologiska figurer. Benvit huvudbård med blommor, botehmönster och kartuscher med inskriptioner.

Något smutsig, fläckar, smärre fällningar och hål, ställvis skör och påmålad, lagningar. Sidorna med smärre skador.