460
742901

MATTA. Semiantik Kuba/Shirvan. 165,5 x 129,5 cm (samt en kortsida med en cm slätväv).

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
862 - 958 EUR
975 - 1 080 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Mörkblå botten med polykroma stiliserande blom- och växtmönster. Benvit huvudbård med ranka.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar, obetydliga lagningar. Långsidorna med smärre trampveck.