47
794122

SNUSFLASKA, ametist. Qing dynastin (1644-1912).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
876 - 1 320 EUR
912 - 1 370 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skuren dekor av figurscen på ena sidan, den andra med ett landskap med figur i förgrunden. Höjd 9,3 cm.

Naturliga inneslutningar i stenen. Locket med litet nagg.

Proveniens

From the Collection of Per Törnqvist, Palm Desert, Los Angeles. Director at SAS.