472
788083

SKÅP. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 870 - 3 340 EUR
3 250 - 3 800 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Fanerat med valnöt. Beslag av mässing. Uppsvängt krön. Bakom dörrpar skedhylla, hyllplan och två lådor. Underdel med fyra lådor. Längd 148, bredd 56, höjd 231 cm. Nyckel medföljer.

Senare fötter.