Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
BYRÅ. Frankrike, 1700-talets mitt. Louis XV i Jacques Bircklés art (mästare i Paris 1764).
Fanerad med jakaranda, valnöt mfl träslag. Skivan av gråspräcklig marmor. Inläggningar av musiktrofé och urnor. Två lådor. Längd 112, bredd 53, höjd 86 cm.
Draghandtag saknas, senare lås, fanerlagningar, delvis senare beslag.
×
Logga in
Kunde inte logga in