480
757076

BYRÅ. Svensk rokoko, 1700-talets mitt.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 620 - 3 050 EUR
2 740 - 3 190 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Fanerad med alm, plommon och valnöt. Beslag av förgylld mässing. Fem lådor. Längd 69,5, bredd 51, höjd 71 cm. Nyckel finns.

Senare fottrissor av mässing. Ställvis fanerbortfall.