493
777269

BYRÅ. Frankrike 1700-talets slut. Directoire

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny. Kannelerade rundade hörn. Svarvade ben. Tre lådor. Listverk och beslag av mässing. Skivan av grå marmor. Kallstämplad M.E. Längd 129 cm, bredd 59 cm, höjd 87 cm. Nycklar medföljer.

Lagad och naggad skiva.