505
798363

BORD. Sengustavianskt, omkring år 1800.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Mahognyfanerat. Gallerkant av mässing. Oval skiva. I sargen låda. Inläggningar av solfjädersmotiv. Längd 109, bredd 53, höjd 86 cm.

Ställvis fanerskador.