551
778748

STOLAR, sex stycken, Sengustavianska stockholmsarbeten, omkring år 1800.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Gråmålade. Genombruten rygg med kopplat spjälknippe. Lös stoppad sits. Tre signerade "IEH" (Johan Erik Höglander, mästare i Stockholm från 1777).

Ställvis skador.