563
764860

SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets mitt. Rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 780 - 3 700 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Skuren dekor med Nordstjärnan, rocailler och akantus. Höjd 149, bredd 67 cm.

Troligen senare omfolierat glas.

Tilläggslista

Glasen renoverade och troligen senare. Glasen med något olika färg/The mirror glass renovated and probably later. The mirror glass with slighly diffent colours.