563
764860

SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets mitt. Rokoko.

Förgylld och bronserad. Skuren dekor med Nordstjärnan, rocailler och akantus. Höjd 149, bredd 67 cm.

Troligen senare omfolierat glas.

Utropspris:

30 000 - 40 000 SEK

2 830 - 3 770 EUR

2 910 - 3 880 USD

Klubbat pris:
26 000 SEK
Tilläggslista

Glasen renoverade och troligen senare. Glasen med något olika färg/The mirror glass renovated and probably later. The mirror glass with slighly diffent colours.

Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61