564
782411

SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 800 - 2 250 EUR
1 900 - 2 370 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Förgylld och bronserad. Genombruten dekor i form av rocailler och blommor. I ramen spegelglas. Höjd 130, bredd 54 cm.

Anlupet glas, ställvis bortfall av förgyllning och kredering.