580
790129

APPLIQUER, för två ljus, ett par, Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Rosettupphängda och bladhölstrade. Svängda bladornerade ljusarmar. Höjd 42 cm.

Renoverade.